2006 yılında kurulan Doğuş Diyar Birlik Seyahat aslen 1995 yılında kurulan Birlik Seyahat’in devamı niteliğindedir. İlk olarak Malatya-Elazığ seferleri ile hizmet veren firmamız hâlâ bu seferleri sürdürmektedir. Doğuş Diyar Birlik ile birlikte Malatya-Diyarbakır seferleri düzenlenmeye başlamıştır.

Doğuş Diyar ve Birlik firmalarımızda yazı haneler ile birlikte yaklaşık 120 çalışan mevcuttur. Doğuş Seyahat’ta 18 araç ve 60 çalışan yer alırken Birlik Seyahat’ta 68 araç ve 80 çalışan görev yapmaktadır.

2014 model araçlarımız yolcularımızın tüm ihtiyaçlarını içinde barındıracak konfor ve güvenliğe sahiptir. Araçlarımızda, klima, TV ve su meyve suyu kahve ve çay ikramları mevcuttur. Yarım otobüs tipindeki araçlarımız 27 ve 31 kişilik olmak üzere iki çeşittir.

Firmamız yaklaşık 20 yıllık tecrübe bilgi beceri ve donanıma sahiptir. Araçlarımızda 1.sınıf taşımacılık yapılmaktadır. Yolcuların yolculuk esnasında kendini rahat hissetmesi için gereken tüm tedbirler alınmaktadır.

Yolcu ve Araç Sigortası

Tüm seferlerimiz oldukça güvenli bir şekilde sürdürülmektedir. Bugüne kadar ölümlü kaza yaşanmamış olması işimize verdiğimiz önemi ve ehemmiyeti göstermektedir. Tüm araçlarımız ve yolcularımız sigortalıdır.

Bunlar;
-Mali Sigorta Kaskosu,
-Koltuk Sigortası,
-Maddi & Manevi Sigorta ve
-Karayolları Trafik Sigortası’dır.

Seyahat güzergahlarımız arasında yer alan “Maden Soğuk Su Tesislerinde” 15 dk su ve ihtiyaç molası verilmektedir.

Bilet Satış Noktalarımız:
-Kapalı Çarşı Giriş (Postane’nin 50m altı)
-Yeşildere Sokak

Ayrıca Hozat Garajı Çağdaş firması ile anlaşmalı yolcu alınmaktadır.

Ücretsiz Servis Aracı

Ücretsiz olarak Mercedes araçlarımız ile Elazığ’ın her bölgesinden yolcu alınıp garaja (Mini Terminal) götürülmektedir. Tüm araçların kalkış noktası Mini Terminal’dir.

Biletlerde rezervasyon usulü geçerlidir.

Kalkış Saatleri
Seferlerimiz Malatya-Diyarbakır ve Diyarbakır-Malatya şeklinde aynı anda karşılıklı olarak gerçekleştirilmektedir.

Pazartesi sabah 06.00 diğer günler ise 06.30’da başlayan seferlerimiz 08.00 ‘den itibaren her saat başı olmak üzere 19.00’a kadar a sürmektedir.

Sefer Süreleleri

-Elazığ-Diyarbakır arası mesafe 160 km, yolculuk süresi ise yaklaşık 2,5 saattir.
-Elazığ-Malatya arası mesafe 100 km, yolculuk süresi ise yaklaşık 1 saat 15 dk’dir.

Belgeler

Firmamız Ulaştırma Bakanlığı onaylu D1 Yetki Belgesine sahiptir.